O nas

O nas

img3

Niepubliczne Przedszkole Montessori – Wieliczka

wita serdecznie!

 

Nasze przedszkola usytuowane są w spokojnej dzielnicy Wieliczki – na osiedlu Lekarka, przy ulicach Grunwaldzkiej i Jagiellońskiej. To miłe dla dzieci miejsca z dobrym dojazdem do trasy E4 oraz blisko pętli autobusowej. Brak bezpośredniego połączenia z ulicą zapewnia dzieciom maksymalne bezpieczeństwo i komfort. Przestrzenne sale zabaw oraz duże ogrody zapewniają dzieciom optymalne warunki do dobrego samopoczucia Zapraszamy dzieci – zarówno z Wieliczki, jak i z Krakowa oraz okolic – wychodząc naprzeciw potrzebom znalezienia placówki, która w sposób kompletny i wszechstronny pokierowałaby rozwojem Państwa dziecka.

W naszych przedszkolach zajęcia realizowane są zgodnie z założeniami pedagogiki Marii Montessori, która zapewnia dziecku indywidualne podejście, uwzględniając wyjątkowość jego rozwoju. Jest to program realizowany przez wykwalifikowaną kadrę. Dzieci bardzo wszechstronnie (zarówno dydaktycznie, jak i emocjonalnie) przygotowywane są do uzyskania dojrzałości szkolnej – tak ważnej w dobie nowej reformy, gdy to już dzieci w wieku 6 lat rozpoczną swą edukację szkolną w klasie pierwszej.

Zajęcia odbywają się w dwóch językach. Codziennie stałą część stanowi aktywność twórcza i edukacyjna z pobudzającym rozwój materiałem Montessori. Podstawy programowe wychowania przedszkolnego realizowane są przez zajęcia tematyczne. W formie kilkudniowych projektów plastycznych, literackich, muzycznych, teatralnych, „majsterkowania”, mali Artyści mają nieograniczone możliwości twórcze i poznawcze. Podczas wycieczek, pracy z globusami i mapami, zajęć edukacyjnych o różnych krajach i kulturach, dziecko zapoznaje się z bliższą i dalszą okolicą, kulturami, zwyczajami. Codzienne przebywanie w ogrodzie pozwala na bliskie obcowanie z naturą i obserwację zachodzących w niej zmian. W naszych przedszkolach dzieci korzystają z ogrodu o powierzchniach 5000 m², gdzie mogą rozwijać swoje zainteresowania przyrodnicze. Spędzanie czasu na świeżym powietrzu jest ważne dla wzrostu odporności dziecka, dlatego zajęcia w ogrodzie wpisane są w codzienny rytm dnia przez cały rok. Przygotowaniom do życia i kształcenia się towarzyszy regularnie rytmika i gimnastyka.

Ponieważ przedszkole prowadzone jest metodą pedagogiczną dr Marii Montessori grupa jest grupą mieszaną wiekowo od 2,5 do 6 lat.

Przedszkole wpisane jest do Ewidencji Szkół i Placówek Niepublicznych Miasta i Gminy Wieliczka pod numerem 16/2010.

WE WRZEŚNIU 2012 OTWORZYŁA SIĘ SZKOŁA PODSTAWOWA MONTESSORI